تخصصی ترین گفتار درمانی در کرج:چگونه حالت تهوع را برطرف کنیم؟

تخصصی ترین گفتار درمانی در کرج:چگونه حالت تهوع را برطرف کنیم؟

تهوع احساسی ناراحتی و بیماری است که با کلمات نمی‌توان آن را بیان کرد اما بیشتر افراد به خوبی با این واژه آشنا هستند. برخی از اوقات تهوع قبل از استفراغ رخ می‌دهد و تجربه بسیار بدی است. این موضوع ممکن است دلایل بسیار زیادی داشته باشد.

عواملی همچون کم آبی، مسمومیت مواد غذایی، بیماری صبحگاهی، داروهایی که برای درمان ریفلاکس مورد استفاده قرار می‌گیرند ممکن است این شرایط را بدتر نمایند. در بیشتر موارد حالت تهوع باعث ایجاد مشکلات شدید نمی‌شود و برای درمان آن نیازی به مراجعه به پزشک نیست.

با استفاده از درمان‌های طبیعی و خانگی می‌توان این موضوع را تحت کنترل خود درآورد.در این مقاله قصد داریم چند مورد از درمان‌های خانگی برای حالت تهوع و بیماری صبحگاهی را بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

حالت تهوع nausea

  1. زنجبیل برای حالت تهوع:

زنجبیل که معمولا به شکل چای به کار می‌رود تقریبا بهترین درمان برای توقف حالت تهوع است. زنجبیل ترشح آنزیم‌های گوارشی را ترویج می‌کند و همین امر باعث می‌شود اسید معده خنثی گردد.این ماده همچنین در برگیرنده فنول است که می‌تواند باعث آرامش عضلات معده شود و همانند یک آرام بخش برای بافت‌های تحریک شده معده عمل خواهد کرد.

با مصرف زنجبیل فعالیت بیش از حد معده کاهش پیدا می‌کند. در همین زمان، فنولی که در زنجبیل وجود دارد به روده شما کمک می‌کند مواد غذایی هضم شده و سموم را سریع‌تر از سیستم عبور دهد و هر گونه مواد بدی که باعث ایجاد حالت تهوع می‌شود را دور نماید.

شما می‌توانید زنجبیل را به شکل کپسول، خام یا حتی پودر شده مصرف نمایید. اگر برایتان ممکن بود از چای زنجبیل تازه استفاده کنید.

ادامه مطلب  – ۱۳۸۹۰۸۱۰

Related posts