تعرفه سال 97 کاردرمانی:چشم صورتی : درمان های خانگی بیماری چشم صورتی

تکالیفی برای والدین و دانش آموزان با اختلال بیش فعالی:گفتار توان گستر 09121623463

تعرفه سال 97 کاردرمانی: :چشم صورتی : درمان های خانگی بیماری چشم صورتیراهکارهای خانگی درمان بیماری چشم صورتی
چشمان ما دریچه ای به سوی جهان هستند و حساس ترین عضو بدن هستند، اگر مراقب این عضو حساس نباشید، می تواند به مشکلاتی مانند سوزش، خشکی، عفونت چشم، آب مروارید و حتی کوری مبتلا شود. شرایط خاص چشم یک فرد می تواند نشان دهنده این باشد که دچار یک بیماری یا عفونت شده است. به عنوان مثال، تاری دید ممکن است نشانه ای از دیابت باشد، چشم های زرد می تواند نشانه ای از هپاتیت باشد و تغییرات قابل ملاحظه در اندازه مردمک چشم می تواند نشانه وجود یک تومور در بدن باشد. التهاب ملتحمه یا کنژنکتیویت( Conjunctivitis)، معمولا تحت عنوان بیماری چشم صورتی نامیده می شودو یکی از عفونت های آزار دهنده و بسیار مسری است. قبل از توضیح داروهای خانگی موثر برای درمان بیماری چشم صورتی ابتدا توضیح مختصری در مورد این بیماری خواهیم داد.

در این رابطه بیشتر بدانید: پیرچشمی چیست ؟ علائم و درمان پیر چشمی چیست؟
عفونت چشم صورتی
ممکن است غشائی که سفیدی چشم را پوشش می دهد همراه با قسمت داخلی پلک ها ملتهب شود و باعث بیماری چشم صورتی شود. این وضعیت دشوار است چرا که با علائم قرمزی، درد چشم، خشکی، سوزش، تاری دید و ترشحات چسبنده همراه است. متاسفانه این بیماری به راحتی از دیگران قابل سرایت است.

مطلب پیشنهادی
هیجان خرید لباس زنانه با 70 درصد تخفیف در سیاجمعه
هیجان خرید لباس زنانه با 70 درصد تخفیف در سیاجمعه

علت و درمان گزانتلاسما (دانه های زرد رنگ روی پلک) چیست ؟
بنابراین، چه چیزی باعث بروز عفونت چشم صورتی می شود؟ این بیماری می تواند نتیجه ای از عفونت های ویروسی مانند سرماخوردگی، عفونت حاد تنفسی یا بیماری مانند سرخک، تبخال و هرپس سیمپلکس(تبخال) یا هرپس زوستر(زونا) باشد. همچنین می تواند توسط باکتری هایی مانند استافیلوکوک ها، استرپتوکوک ها و هموفیلوس ایجاد شود. حتی خطرهای زیست محیطی مانند باد، دود، گرد و غبار و واکنش های آلرژیک به گرده، گرد و غبار یا چمن می تواند این عفونت را ایجاد کند. سایر علل عفونت چشم صورتی عبارتند از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا قوس الکتریکی در هنگام جوشکاری و همچنین مسدود بودن مجاری اشک یا تخلیه ناکافی آن می باشد.

ادامه مطلب  لیست بهترین کلینیکهای تخصصی اوتیسم در تهران | شهید قدوسی

divider

روش های خانگی درمان عفونت چشم صورتی
درمان چشم صورتی ممکن است شامل قطره های بدون نسخه و پماد یا داروهای خانگی طبیعی باشد. با این حال، استفاده از کمپرس گرم روی چشم آسیب دیده چندین بار در روز به کاهش ناراحتی و درد کمک می کند. روش های خانگی زیر را برای درمان چشم صورتی می توانید امتحان کنید.

1. روش هومیوپاتی
داروهای هومیوپاتی عموما منشا طبیعی دارند كه بیش از 70% از گیاهان 20% از عناصر وكانی ها مواد طبیعی (فلزات نمكها اسیدها )و باقی از منابع حیوانی تهیه می شوند. برخی از داروهای هومیوپاتی خانگی و طبیعی برای درمان عفونت چشم صورتی عبارتند از: شقایق نُعمانی(گُل باد)، گیاه گل خوش و گیاه بلادونا.

گیاه گل‌خوش (نام علمی: Euphrasia)، یکی از درمان‌های گیاهی مؤثر برای عفونت‌های چشمی، به‌خصوص ورم ملتحمه یا چشم صورتی است. قدرت چرک‌خشک‌کنی گُل‌خوش، روند بهبود را سریع‌تر و از گسترش عفونت جلوگیری می‌کند. می توانید با کمک دمنوش گیاه گل خوش خودتان در منزل محلول شستشو دهنده چشم بسازید و یا می‌توانید از قطره چشم هومیوپاتی ۱۰٪ گل‌خوش استفاده کنید تا از سوزش یا التهاب چشم خلاص شوید. قطره های چشم هومیوپاتی و شستشو دهنده های چشم که از گیاه گل خوش و یا بابونه ساخته شده اند، برای درمان چشم صورتی موثرند.

2. اسید بوریک
محلول شستشو دهنده اسید بوریک می تواند به درمان درد ناشی از چشم صورتی کمک کند، زیرا چشم آلوده را تمیز و آرام می کند. حتی کمپرس گرم بر روی چشم آسیب دیده می تواند به تسکین درد عفونت چشم صورتی کمک کند. اسید بوریک در درمان مشکلات مربوط به عفونت چشم مانند قرمزی، خشکی، احساس سوزش و آب‌ریزش مؤثر است. خاصیت آنتی‌باکتریال و ضدقارچ ملایم آن به درمان عفونت و تسکین سوزش کمک می‌کند.

ادامه مطلب  مرکز درمان قطعی لکنت زبان | گفتار توان گستر مرکز تخصصی لکنت زبان 09121623463 | تهران بزرگراه نیایش فرعی بلوار پونک

نصف قاشق چای‌خوری اسید بوریک دارویی را در یک لیوان آب تصفیه‌شده مخلوط کنید. محلول را بجوشانید و اجازه بدهید خنک شود. محلول را صاف کنید. از این محلول برای شست‌و‌شوی چشم استفاده کنید یا با کمک پنبه روی چشم بگذارید. سه بار در روز چشم‌ها را با این محلول شست‌و‌شو بدهید. هر بار از محلول تازه استفاده کنید

3. چای کیسه ای
قرار دادن چای کیسه ای روی چشم می تواند درد و آلرژی چشم صورتی را کاهش دهد. چای کیسه ای را در آب جوش قرار دهید و اجازه دهید خنک شوند سپس آن را بر روی چشم آلوده و عفونی شده قرار دهید.

4. کالاندولا (گل همیشه بهار)
گیاه کالاندولا، یک ضدعفونی کننده مناسب برای کاهش تحریک و سوزش چشم ناشی از آلاینده ها و آلرژی هاست و در برابر خارش و التهاب چشم موثر است. به طور کلی به عنوان یک کمپرس و شستشو دهنده چشم استفاده می شود. مقداری از این گیاه را در آب بجوشانید و سپس آن را صاف کنید و با استفاده از این محلول ۲ تا ۳ بار در روز چشم‌تان را شستشو دهید.

5. گل یاس
آب مقطری که در آن گل یاس خیس خورده است، هنگام شب به عنوان قطره چشم استفاده کنید این گیاه برای درمان عفونت چشم صورتی شگفت انگیز است، مخصوصا برای چشمی که دارای ترشحات زرد رنگ است.

6. عسل
عسل را با آب گرم مخلوط کرده و روی چشم آسیب دیده بگذارید . عسل برای تسکین درد چشم صورتی فوق العاده است. با این حال، ممکن است چشمانتان کمی سوزش داشته باشد.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی اردیبهشت – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

7. آب نمک
پنبه توپی را در آب نمک جوشانده شده فرو کرده و روی پلک قرار دهید، آب نمک عفونت را را از بین می برد.

8. بابونه
گیاه بابونه را در آب جوشانده و آن را از صافی بگذرانید و پنبه را در محلول آغشته کنید و روی چشم قرار دهید، این محلول زمانی که روی چشم آسیب دیده قرار می گیرد، عفونت را از بین می برد.

9. گیاه گل خوش
گیاه گل خوش (نام علمی: Euphrasia )یک راه موثر برای درمان چشم صورتی است. یک قاشق چای‌خوری گل‌خوش را به‌مدت ۱۰ دقیقه در مقداری آب بجوشانید. اجازه بدهید خنک شود، سپس آن را صاف کنید. چند بار در روز از این محلول برای شست‌و‌شوی چشم استفاده کنید؛ و یا با کمک پنبه روی چشم آلوده قرار دهید.

استفاده مناسب از داروهای خانگی به درمان عفونت چشم صورتی کمک خواهد کرد. با این حال، قبل از استفاده از این داروها، همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

چشم صورتی : درمان های خانگی بیماری چشم صورتی

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی محسن آباد
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی مشکات (شهر)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی منظریه
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی مهاباد (اصفهان)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی میمه (اصفهان)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی نایین
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی نوش آباد
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی نجف‌آباد
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی نصرآباد (اصفهان)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی نطنز
آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  گفتگوی آنلاین دکترگفتاردرمانی کرج ششم تیرماه ۱۴۰۰

Related posts