لیست وتخفیف ویژه بهترین مراکز کاردرمانی در کرج:۲۱ روش طلایی برای درمان خانگی شپش سر

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

لیست وتخفیف ویژه بهترین مراکز کاردرمانی در کرج:۲۱ روش طلایی برای درمان خانگی شپش سرمجله دلگرم | در کشوری مثل آمریکا هرساله 6 تا 12 میلیون نفر دچار شپش سر میشوند. شپش سر واقعا آزار دهنده است و کسی که به آن دچار میشود تا زمانیکه درمانی برای آن پیدا نکند، آرامش پیدا نخواهد کرد.

برخی از داروهایی که برای درمان شپش سر تجویز میشود سمی هستند و عوارض زیادی دارند. از طرفی بسیاری از روش ها معمول قدیمی چندان جوابگو نیست. این عوامل تنها باعث نا امیدی فرد میشود و فکر میکند که هیچ راهی برای درمان شپش ندارد!!!

چطور از شر شپش سر خلاص بشیم؟
بزرگ ترین مشکلی که امروزه در مقابله با شپش سر وجود دارد این است که شپش ها به مرور زمان نسبت به روش های درمانی معمول مقاوم شده اند.

راهکار های خانگی همچنان میتوانند کاملا موثر بوده و شپش سر را درمان کنند. بسیاری از افراد این روش ها را بلد نیستند و فکر میکنند که تنها راه درمان شپش سر استفاده از دارو های شیمیایی است.

امروز و در این مقاله همراه دلگرم باشید تا شما را با 21 روش درمان خانگی شپش سر آشنا کنیم.

شپش سر ، درمان شپش سر ، شپش ، درمان شپش

مطلب پیشنهادی
تا 40 درصد تخفیف واقعی در سفارش آنلاین غذا از چیلیوری
تا 40 درصد تخفیف واقعی در سفارش آنلاین غذا از چیلیوری

1. آرامش خود را حفظ کنید.
اگر میخواهید درمان خود را بطور موفقیت آمیز پشت سر بگذارید باید هر کاری را درست انجام دهید. قدم اول این است که آرام باشید. شپش سر چه بر سر خودتان بیاید و چه برای فرزندتان بوجود آمده باشد، قطعا ناخوشایند است اما از نظر علمی، این شپش ها هیچ مشکلی برای سلامت شما بوجود نمیاورند.

ادامه مطلب  لیست بهترین کلینیکهای تخصصی درمان قطعی لکنت زبان در تهران | منطقه ۱ شهرداری تهران

برای درمان کامل شپش سر باید از چندین روش بطور همزمان استفاده کنید تا هم شپش های بالغ و هم تخم های کوچک شان از بین بروند. روش های درمانی معمولی میتواند شپش های بالغ را از بین ببرد اما تخم ها همچنان در ریشه مو ها باقی میماند.

حتی اگر درمان را به بهترین شکل انجام دهید ممکن است پس از مدتی دوباره آثار شپش ظاهر شود. راه حل این است که برای چند هفته و یا چند ماه آماده بازگشت شپش بوده تا در صورتی که این اتفاق افتاد خیلی سریع روش های درمانی را دوباره پیگیری کنید و از درمان قطعی شپش مطمئن شوید.

2. از بین بردن تخم شپش سر با شانه کردن
هر روش درمانی دیگری هم اگر استفاده میکنید، شانه کردن مرتب و مداوم مو ها را نباید فراموش کنید. ابتدا مو های خود را به بخش های مختلفی تقسیم کرده، سپس هر بخش را با یک شانه مخصوص از بین بردن شپش سر، شانه کنید.

مهم نیست از چه دارویی برای درمان شپش سر استفاده میکنید، شانه کردن همچنان مهم ترین بخش این روند درمانی است و تحت هیچ شرایطی نباید فراموش بشود.

3. استفاده از گل حشره کش
گل حشره کش همانطور که از اسم آن پیداست مخصوص کشتن انواع حشرات است. این گیاه در بسیاری از محصولات درمانی شپش سر وجود دارد. میتوانید شامپو گل حشره کش را نیز تهیه کنید. گل حشره کش به سیستم عصبی شپش ها حمله کردن و بدین ترتیب با آن ها مقابله میکند اما برخی اوقات این روش جواب نمیدهد چراکه شپش ها نسبت به سم مقاوم شده اند.

ادامه مطلب  بهترین کلینیکهای کاردرمانی - نوروفیدبک حاجی‌آباد

شامپو را به مدت 10 دقیقه به موهای خشک بمالید، سپس اندکی آب اضافه کنید تا کف تشکیل شود و در انتها آن را با آب بشویید. شانه کردن را نیز فراموش نکنید. توصیه میشود با استفاده از همین روش 7 تا 10 روز بعد، یکبار دیگر گل حشره کش را به موهای خود بمالید.

مراقب واکنش های آلرژیک باشید. اگر به این ماده حساسیت دارید نباید از آن استفاده کنید.

4. روغن زیتون
روغن زیتون بخوبی میتواند شپش ها را خفه کند! شپش ها در صورتی که راه تنفسی آن ها بسته شود خفه شده و میمیرند. قبل از خواب روغن زیتون را به مو ها و سر خود بمالید و یک کلاه پلاستیکی روی سر خود قرار دهید و اجازه دهید تا صبح بماند. شپش ها میتوانند تا چندین ساعت بدون تنفس کردن زنده بمانند و به همین دلیل حتما باید روغن برای مدتی روی مو باقی بماند.

باز هم شانه کردن را فراموش نکنید. (مو هایتان را صبح روز بعد، زمانی که هنوز به روغن آغشته هستند شانه کنید.)

5. شامپو پرمترین
لوسیون پرمترین هم یکی دیگر از روش های درمانی است که با موادی که دارد به شپش ها زنده حمله میکند و آن ها را میکشد. گزارش هایی مبنی بر مقاوم شدن شپش سر به این ماده وجود دارد و به همین دلیل ممکن است این روش برای همه تاثیرگذار نباشد.

مراقب واکنش های آلرژیک باشید. اگر به این ماده حساسیت دارید نباید از آن استفاده کنید.

6. سشوار
در یک تحقیق علمی مشخص شد که هوای داغ بخوبی میتواند تخم شپش سر را از بین ببرد اما در برابر شپش های بالغ چندان موثر نیست. ابتدا مو ها را بخوبی بشویید، سپس با یک سشوار قوی که هوای داغ با درجه بالا دارد بصورت مستقیم مو های خود را خشک کنید. توجه کنید که هرگز نباید پس از مالیدن یک دارو شیمیایی مبارزه با شپش، هوای داغ به مو ها برسد چراکه برخی از این مواد ممکن است قابل اشتعال باشند.

ادامه مطلب  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس

7. شامپو و لوسیون اسپینوزاد
اسپینوزاد یک حشره کش طبیعی است که از خاک گرفته میشود. این دارو نسبت به پرمترین اثرگذاری بیشتری داشته و قوی تر است. شامپو اسپینوزاد را به موهای خشک خود بمالید و طوری آن را ماساژ دهید که به همه پوست نیز برسد. همه قسمت های مو از ریشه گرفته تا ساقه باید آغشته به شامپو بشود. برای 10 دقیقه شامپو باید روی مو بماند. سپس آن را با آب شسته و شانه بکشید.

عوارض شایع استفاده از اسپینوزاد التهاب چشم و پوست است.

8. قوطه ور کردن مو ها
با قوطه¬ور کردن مو ها در آب میتوانید شپش ها را خفه کنید! اما این روش در عین حالیکه تاثیر گذار است، عملکرد چندان خوبی ندارد. گفته میشود که شپش ها میتوانند برای ساعت های طولانی بدون اکسیژن زنده بمانند. حتی آب کلر زده شده هم نمیتواند شپش ها را بکشد.

9. ایفرمکتین
لوسیون ایفرمکتین حاوی باکتری های حشره کشی است که منشا در خاک دارند. این ماده شپش ها و تخم هایشان را فلج کرده و در نهایت میکشد. شامپو ایفرمکتین را میتوان برای کودکان بالای 6 ماه نیز استفاده کرد.

ایفرمکتین را به موهای خشک و پوست سر بمالید و پس از ده دقیقه با آب بشویید.

10. ژل مو/ وازلین
هیچ تحقیقات علمی اثبات نکرده است که ژل مو و یا وازلین میتواند شپش ها را بکشد اما بسیاری از افراد قسم میخورند که این روش تاثیر گذار است. بنظر میرسد ژل مو و وازلین هم مثل روغن زیتون با بستن منافذ تنفسی شپش ها و خفه کردن آن ها باعث میشود کشته شوند.

ادامه مطلب  بهترین کلینیکهای تخصصی مغز و اعصاب l دکتر فلج مغزی و سکته مغزی l نقنه

قبل از خواب ژل (یا وازلین) را به مو ها و سر خود بمالید و یک کلاه پلاستیکی روی سر تان قرار داده و اجازه دهید تا صبح بماند. شپش ها میتوانند تا چندین ساعت بدون تنفس کردن زنده بمانند و به همین دلیل حتما باید ژل برای مدتی روی مو باقی بماند.

باز هم شانه کردن را فراموش نکنید. (مو هایتان را صبح روز بعد، زمانی که هنوز به ژل آغشته هستند شانه کنید.) این روش را یک هفته بعد نیز تکرار کنید.

11. لوسیون بنزیل الکل
بنزیل الکل با حمله به دستگاه تنفسی شپش ها باعث کشتن آن ها میشود. (این دارو تخم شپش را از بین نمیبرد)

شامپو بنزیل الکل میتواند باعث التهاب چشم و پوست شود و به همین دلیل تنها میتواند در کودکان بالای 6 ماه استفاده گردد.

لوسیون را به مو ها (خشک) و پوست سر خود بمالید و پس از 10 دقیقه با آب بشویید. باز هم مثل همیشه شانه کردن را نباید فراموش کنید چراکه اینکار تخم شپش و شپش های بالغ مرده را از مو جدا میکند.

12. سس مایونز
خیلی ها با تعجب میپرسند که آیا واقعا مایونز در درمان شپش سر موثر است؟ سس مایونز هم مثل برخی دیگر از روش های معرفی شده با خفه کردن شپش ها آن ها را میکشد بنابراین نمیتوان گفت که این روش 100 درصد جواب میدهد اما بدون تاثیر هم نیست. بسیاری اعتقاد دارند که روش سس مایونز یکی از بهترین راهکار های مبارزه با شپش سر است.

اگر میخواهید این روش را امتحان کنید ابتدا یک مایونز پر چرب تهیه کرده. سپس مقدار کافی از آن را به مو ها و پوست سر خود بمالید. یک کلاه پلاستیکی روی سرتان گذاشته و تا صبح اجازه دهید که روی مو ها بماند. (قبل از خواب مایونز را به موهای خود بمالید) صبح روز بعد با شامپو مو ها را شسته و شانه کنید. دقیقا همین کار ها را یک هفته بعد، یکبار دیگر انجام دهید.

ادامه مطلب  گفتگوی آنلاین دکترگفتاردرمانی کرج چهرم تیرماه ۱۴۰۰| نقش نوروفیدبک در توانبخشی

13. روش 3 مرحله ای
در این روش ابتدا مو های (خشک) خود را به یک محصول مراقب مو (مثل لوسیون تمیز کننده مو) آغشته کرده و تا جای ممکن شانه میکنید. تا حدی که میتوانید مو های خود را شانه کنید تا شپش های بیشتری خارج بشوند. در مرحله سوم نیز با استفاده از باد داغ سشوار مو ها را خشک کنید. اینکار را باید 3 بار در هفته انجام دهید.

14. مایع ظرف شویی
مایع ظرف شویی نمیتواند شپش ها را بکشد اما مثل روغن زیتون و سس مایونز، راه تنفسی شپش ها را بسته و آن ها را از بین میبرد. گفته میشود مایع ظرف شویی در شستشوی چربی مو و مایع چسبناکی که تخم شپش را به ریشه مو میچسباند نیز موثر است.

15. سرکه سیب
برخی از مردم اعتقاد دارند سرکه سیب میتواند مایع چسبناکی که تخم شپش را به ریشه مو میچسباند از بین ببرد. گفته میشود اگر پس از استفاده از یک داروی شپش کش، سرکه سیب به مو های خود بزنید، باعث میشود شانه کردن مو ها راحت تر شده و تخم های شپش ها راحت تر کنده شوند.

16. تمیز کردن خانه
در زمان های نه چندان دور تصور میشد که تمیز کردن خانه میتواند شپش ها را از محیط پاک کرده و باعث از بین رفتن آن ها میشود اما امروزه مشخص شده است که شپش ها خارج از محیط مو و پوست سر بیش از یک یا دو روز نمیتوانند دوام بیاورند. بنابراین اگر شپش سر دارید نیازی نیست که تمام خانه را ضد عفونی بکنید. شپش سر تنها مربوط بهداشت سر است و ارتباطی با جای دیگری ندارد.

ادامه مطلب  Top 10 Lists:: بهترین دکتر گفتاردرمانی کرج

برای رعایت بهداشت عمومی و جلوگیری از انتقال شپش به افراد دیگر خانواده، ابزاری که با افراد مبتلا در تماس بوده مثل رخت خواب، کلاه، شال، حوله و… را با آب داغ شسته و در یک محیط داغ خشک کنید.

شانه ها را نیز در آب کف بسیار داغ (جوش) غوطه ور کنید. همچنین باید کف خانه، روبالشتی ها، مبل ها و صندلی های ماشین را نیز بخوبی تمیز کنید. اسباب بازی ها و عروسک ها را نیز به مدت 2 هفته در کیسه های پلاستیکی که هیچگونه محفظه عبور هوا نداشته باشند قرار دهید.

17. خدمات مبارزه با شپش
شرکت هایی وجود دارند که در زمینه کشتن شپش ها خدمات بسیار خوبی ارائه میکنند. شما میتوانید براحتی یکی از این شرکت ها را استخدام کنید تا محل زندگیتان را بطور کامل از هرگونه شپش و یا عوامل آلوده کننده دیگر بطور کامل پاک کند.

18. پیشگیری از شپش
در ابتدا باید بدانید که حتی اگر سر و مو های خود را بخوبی تمیز کنید و بشویید تضمینی وجود ندارد که به شپش دچار نشوید. برای شپش ها مو های تمیز و مو های کثیف هیچ فرقی نمیکند. بهترین روش جلوگیری از شپش اجتناب از تماس مو ها و سرتان با مو های دیگران است. اگر مو های بلندی دارید سعی کنید آن ها را به گونه ببندید که خیلی آزاد نباشد. همچنین از شانه، مسواک، سنجاق سر، کلاه، شال و یا بالشت دیگران استفاده نکنید و وسایل شخصی خود را نیز به کسی ندهید.

توصیه میشود چند قطره روغن طبیعی (مثل روغن چای) به محصولات مراقبت از موی خود اضافه کنید تا از رشد عوامل بیماری زا جلوگیری بشود.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج حصارک پایین خیابان رازی فرعی حسینیه – سیستم آموزش آنلاین گروه توانبخشی گفتار توان گستر

19. دستگاه شپش کش
این دستگاه ها شبیه به جارو برقی هستند و یک سری شبیه به شانه دارند. دستگاه شپش کش هوای داغ را به ریشه مو ها میدمد و بدین وسیله شپش ها و تخم هایشان را میکشد. این دستگاه معمولا در مطب پزشک ها قرار داشته و کاملا بدون خطر است. یک بار استفاده از این دستگاه حدود نیم ساعت طول میکشد.

البته وسایل برقی دیگری برای کشتن شپش ها نیز وجود دارد. (مثل شانه الکتریکی ضد شپش)

20. داروی مالاتیون
این دارو حشره کش میتواند شپش های بالغ و برخی از تخم های آن ها را بکشد اما قابل اشتعال است و میتواند باعث سوختگی درجه 2 بشود و برای کودکان زیر 6 سال نیز مناسب نمیباشد.

مالاتیون را به موها (موهای خشک) خشک بمالید و پس از 8 تا 12 ساعت آن را با جریان هوا خشک کنید. مالاتیون هرگز نباید با گرما (هوای گرم و یا هر منبع گرمازای دیگر) در تماس باشد. پس از خشک شدن دارو، موهای خود را با آب و شامپو در سینک بشویید (توجه شود که در این مرحله نمیتوانید مو ها را در حمام بشویید چراکه ابتدا باید شانه کنید) اگر همچنان شپش دارید، همین مراحل را 7 تا 9 روز بعد مجددا انجام دهید.

21. شامپو لیندان
شامپو لیندان حاوی نوعی سم است (neurotoxin) که میتواند شپش ها و تخم هایشان را بکشد. استفاده بیش از حد و یا نادرست از این ماده میتواند عوارض جانبی شدید و حتی مرگ را بدنبال داشته باشد و حتی اگر بدرستی هم استفاده شود ممکن است باعث تشنج گردد.

ادامه مطلب  کلینیک تخصصی صوت و بلع خیابان سرحدی- خیابان ۱۲متری حافظ

امروزه این شامپو دیگر تجویز نمیشود و کودکان، سالمندان و افرادی که کمتر از 55 کیلو وزن دارند به هیچ وجه نباید از آن استفاده کنند. این روش درمانی بصورت خیلی نادر و تنها برای افرادی تجویز میشود که راه های دیگر برای آن ها موثر نبوده است. در چنین شرایطی نیز باید دقیقا طبق دستور پزشک عمل کرد.

۲۱ روش طلایی برای درمان خانگی شپش سر

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کوراییم
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی گرمی (شهر)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی گیوی
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی لاهرود
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی مشگین‌شهر
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی نمین
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی نیر
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی هشجین
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی هیر (اردبیل)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان آران و بیدگل
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان اردستان
آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  لیست مراکز گفتار درمانی دولتی در کرج:چکاپ هایی که خانم ها در سن ۳۰ سالگی باید انجام دهند

Related posts