کلینیک توانبخشی غرب کرج 09121623463:چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم؟!

خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز

کلینیک توانبخشی غرب کرج 09121623463:چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم؟!

پوشیدن کفش پاشنه بلند ممکن است مزایای ظاهری زیادی داشته باشد و حتی در تقویت اعتماد به نفس نیز موثر باشد اما واقعاً چه نیازی به آنها دارید؟ سعی کنید بدون پوشیدن کفش پاشنه بلند نیز خودتان را بلندقد و زیبا تصور کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ کفش پاشنه بلند ظاهری عالی برای شما خواهد ساخت. مشکل اینجاست که پس از ۱۰ دقیقه پوشیدن آنها، احساس درد خواهید کرد. پس از ۱۰ سال پوشیدن آنها چه خواهد شد؟ در ادامه، به مواردی می پردازیم که در صورت عدم استفاده از کفش پاشنه بلند رخ می دهند.

پاهای شما آسوده خواهند شد

پوشیدن کفش پاشنه بلند به مدت طولانی، می تواند باعث کوتاه شدن تاندون آشیل (Achilles tendon) شود. بافتی که استخوان پاشنه شما را به ماهیچه ساق پا متصل می کند. معمولاً بسته به زمانی که از کفش پاشنه بلند استفاده کرده اید، مدتی طول می کشد تا این تاندون طول اولیه خود را پیدا کند. پس از سپری شدن این زمان، دیگر دردی احساس نخواهید کرد.

کمردردتان ازبین می رود

شاید به این فکر کنید که پاشنه بلندها فرم پاهایتان را زیباتر نشان می دهند. این به این دلیل است که با پوشیدن آنها لگن شما به سمت عقب متمایل می شود. این عامل باعث می شود تعادل ناحیه کمر به هم خورده و فشار غیرمتعادلی به ستون فقرات وارد شود، که نتیجه آن کمردرد خواهد بود. با نپوشیدن پاشنه بلندها، این کمردرد ناپدید خواهد شد.

پاهای شما زیباتر جلوه می کنند

کفش های پاشنه بلند و نوک تیز، اغلب به پنجه های شما آسیب زده و ناخن هایتان را بدفرم می کنند. با پوشیدن صندل یا کفش هایی که پنجه پهن تری دارند، پس از چند هفته درد ناشی از این مشکلات برطرف می شود. ناخن های بدفرم نیز، مدتی بعد شکل سابق خود را به دست می آورند.

تعادلتان افزایش می یابد

طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ به عمل آمده، پاشنه ی بلند این کفش ها، باعث عدم تعادل در ماهیچه هایی می شود که مچ پا را احاطه کرده اند. از سوی دیگر، کفش تخت باعث بهبود این شرایط و تعادل ماهیچه ها خواهد شد. شاید مورد واضحی باشد اما جای بازنگری و تأمل دارد.

ممکن است کوتاه قد جلوه کنید

با اینکه با نپوشیدن پاشنه بلند، کوتاه قد به نظر می رسید، اما در سیستم بدن جریان از قرار دیگری است. تحقیقات در این زمینه نشان می دهد افرادی که زیاد پاشنه بلند می پوشند، ماهیچه ساق کوتاه تری دارند. این به این دلیل است که این کفش ها، پاشنه و تاندون آشیل شما فشرده و کوتاه می کنند. ترکیبی از حرکت های کششی (فیزیوتراپی) و کفش های طبی، می توانند آنها را به حالت عادی برگردانند.

و توصیه نهایی

موضوع این نیست که کفش های پاشنه بلند دشمن شماره یک سلامتی شما باشند، اما بدون شک در درازمدت آسیب های جدی به پاها و ستون فقرات شما خواهند زد. ارتباط مستقیم پا با تمامی اعضای بدن را نمی توان نادیده گرفت. از طرفی ظاهر زیبا و شیک این کفش ها نیز فریبنده است. پیشنهاد می کنیم برای استفاده های روزمره و همیشگی از کفش های تخت استفاده کنید و برای مراسم خاص، اسلحه پنهان خود را رونمایی کنید. کفش پاشنه بلند را فقط در روزهای بخصوص بپوشید تا با یک تیر ۲ نشان زده باشید: زیبایی ظاهری و سلامت جسمانی.

ایرانی و خارجی در پاییز 97دوربین مخفی وحشتناک تابوت در آسانسور (فیلم) دوربین مخفی وحشتناک تابوت در آسانسور

behtarinalborz.ir

goftardarmanionline.ir

googleimage.ir

hamejaa.ir

medu-karaj.ir

siavashataee.ir

slpnews.ir

autismonline.ir

avalinkaraj.ir

behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir

behtarinkaraj.ir

goftardarmanikaraj.ir

goftareravan.ir

google-map.ir

googlegame.ir

googlemovies.ir

karaj-medu.ir

kardarmanialborz.ir

kardarmanikaraj.ir

loknatclinic.ir

loknatshekan.ir

neurofeedbackalborz.ir

otalborz.ir

otkaraj.ir

pff-rhs.ir

pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir

pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir

siavash-ataee.ir

slpkaraj.ir

slponline.ir

speech-therapy.ir

tjhvnvlhkd.ir

 

ادامه مطلب  بتامتازون|مجهزترین مرکز درمان اختلال بلع  در کرج|کوی گلها خیابان ولیعصر فرعی چهارم فرعی غدیر|گفتار توان گستر 09121623463

Related posts